Iran News

Evinvoice

                                                                             وبسایت خبری و فرهنگی فارس زبان صدای اوین

                                                       اخبار مربوط به زندانیان و پخش موزیکهای زیرزمینی غیر مجاز در ایران

                       Cultural and news website of Persian language Voice of Evin

                    News about the prisoners and the unauthorized distribution of                                                    underground music in Iran

بازداشت دو نوکیش مسیحی در شهرهای مشهد و کرج

طی روزهای گذشته دو نوکیش مسیحی در شهرهای مشهد و کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش محبت نیوز، «بهنام ارسالی» نوکیش مسیحی ساکن کرج که برای سفر به مشهد رفته بود روز جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ در منزل یکی از دوستان خود توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

ماموران شش لباس شخصی بودند که یکی از آنها زن بود و وقتی وارد منزل شدند بهنام و فرد دیگری که در آنجا حضور داشت را با خود بردند، اما نفر دوم ساعاتی بعد آزاد شد.

بر اساس این گزارش نوکیش مسیحی «بهنام ارسالی» از اعضای سابق کلیسای جماعت ربانی تهران بوده و چند سال قبل نیز به خاطر ایمان مسیحی خود یکبار از محل کار خود اخراج شده بود.

همزمان «داوود رسولی» که به «دیوید» شهرت دارد روز جمعه مورخ ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت شش صبح در مقابل درب منزل خود در کرج توسط دو لباس شخصی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

منابع مطلع به نقل از خانواده این نوکیش مسیحی می‎گویند، ماموران دو ساعت بعد به همراه او دوباره به منزل بازگشتند و شروع به تفتیش و بازرسی خانه کردند که ماموران برخی کتب و وسایل شخصی وی را با خود بردند.

داوود رسولی در زمان بازداشت عازم سفر به مشهد بوده و به نظر می‎رسد ماموران اطلاعات مکالمات آن‎ها را شنود و از پیش شناسایی کرده‌اند.

از زمان بازداشت این دو نوکیش مسیحی، این افراد تاکنون هیچ تماسی با خانواده و یا نزدیکانشان نداشته و هنوز هیچ اطلاعی از علت بازداشت و یا محل نگهداری‌شان در دسترس نیست.

همچنین گزارش‌های حاکی است در روزهای اخیر نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی تعدادی از شهروندان پیرو آیین مسیحیت در شهرهای شمالی کشور را احضار و بازداشت کردند.

هنوز جزییات دقیقی در این باره در دست نیست اما گفته شده از برخی از آن‌ها تعهد گرفته‌اند و آزاد شدند.

۱۵ درویش گنابادی زندانی دیگر به کمپین اعتصاب ملاقات زندانیان پیوستند

سایت نفس در قفس: ۱۵ درویش گنابادی محبوس در زندان فشافویه در حمایت از سه زن درویشی که توسط مسئولان زندان قرچک مورد ضرب و جرح و بی‌احترامی قرار گرفته بودند به زندانیان اعتصاب‌ملاقات‌کننده زندان فشافویه پیوستند.

 

به گزارش مجذوبان نور، تعدادی از دراویش محبوس در زندان بزرگ تهران از صبح امروز ۸ آذر ماه دست به اعتصاب ملاقات زده‌اند.

 

محسن عزیزی، حسن عرب عامری، البرز اسکندری، مهدی بختیاری، رسول هویدا، رضا سیگارچی، مجتبی بیرانوند، محمدحسین ابوالفتحی، آرمان ابوالفتحی، سخاوت سلیمی، میثم عزیزان، مهدی کیوانلو، هادی شاهرضا، رضا یاوری و میلاد کاکاوند اعلام کرده‌اند مادامی که به رفتار خشونت‌آمیز با زنان زندانی پایان داده نشود و بار ظلم و ستم غیرقانونی از روی درویشان زندانی برداشته نشده و اصل تفکیک جرائم در مورد آنها اعمال نشود به اعتصاب ملاقات خود ادامه خواهند داد.

 

در روز جاری، ۲۹ درویش گنابادی محبوس در زندان فشافویه در اعتراض به برخورد توهین‌آمیز رئیس و معاون زندان قرچک با زنان درویش زندانی، خود را از حق ملاقات محروم کرده و گفته بودند: «حمله‌ی معنادار مسئولان زندان قرچک به سه زن درویش همزمان با روز جهانی منع خشونت علیه زنان، بیانگر دیدگاه ضد زن و دشمنی با حقوق اساسی و بدیهی بشر توسط مقام‌های قضایی و زیردستان آنان در سازمان زندان‌هاست».

 

شکوفه یداللهی، الهام احمدی و سپیده مرادی سه زن درویش زندانی روز ۵ آذر با رجوع به دفتر خانم میرزایی معاون زندان زنان قرچک خواستار تحویل‌گرفتن وسایل شخصی‌شان شده بودند اما مسئولان زندان به‌جای برگرداندن وسایل شخصی این زنان، آنان را با توهین و برخورد فیزیکی مورد ضرب و شتم قرار دادند.

 

پیش از این نیز احمد ایرانی‌خواه، سعید دوراندیش و علی کریمی در اعتراض به برخورد غیرقانونی سازمان زندان‌ها با درویشان زندانی و تخلف آنان از مواد مصرح در آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها دست به اعتصاب ملاقات زده بودند که تا اکنون ادامه داشته است.

 

با پیوستن ۱۵ درویش یادشده به جمع زندانیان درویش اعتصاب‌ملاقاتی‌، شمار اعتصاب‌کنندگان به ۴۷ نفر رسیده است.

 

دیدبان حقوق بشر: جمهوری اسلامی بازداشت بهائیان را افزایش داده است

 سازمان دیدبان حقوق بشر می‌گوید جمهوری اسلامی در دو ماه گذشته، بازداشت پیروان آیین بهائیت در نقاط مختلف ایران را افزایش داده است.

قانون اساسی ایران بهائیان را به عنوان اقلیتی دینی در ایران به رسمیت نمی‌شناسد و نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، به طور مداوم آنها را به‌دلیل عقایدشان هدف آزار و اذیت و بازداشت قرار می‌دهند و گورستان‌های آنها را تخریب می‌کنند.

از تحصیل پیروان آیین بهائیت در ایران در دانشگاه‌ها نیز ممانعت به عمل می‌آید و پیروان این آیین از مراکز آموزشی و ادارات دولتی، اخراج می‌شوند.

بر اساس گزارش تازه سازمان دیدبان حقوق بشر، طی ماه‌های اوت و سپتامبر سال جاری میلادی، ۲۰ شهروند ایرانی بهایی «بدون اتهام آشکاری»، در شهرهای مختلف کشور بازداشت شده‌اند.

دیدبان حقوق بشر به نقل از منبعی که این اطلاعات را در اختیار این سازمان قرار داده، نوشته از میان ۲۰ بهایی بازداشت‌شده، ۱۲ نفر در شهر شیراز دستگیر شده‌اند که «چهار نفر از آنها در بازداشتگاه وزارت اطلاعات در بازداشت به سر می‌برند.»

این سازمان به نقل از کمپین حقوق بشر در ایران نیز نوشته که علاوه بر این افراد، از ۲۳ اوت تا ۲۳ سپتامبر، ۱۱ بهایی دیگر در استان‌های اصفهان و البرز دستگیر و به بازداشتگاه شیراز منتقل شده‌اند.

این کمپین اسامی این افراد را بهاره زینی، سپیده روحانی، افشین بلبلان، میلاد دردان، انوشه راینه، فرهنگ صهبا، و فوژان رشیدی در شهر بهارستان در استان اصفهان و پیمان معنوی، کیانوش سلمان‌زاده، مریم غفارمنش، و جمیله پاکرو در شهر کرج در استان البرز عنوان کرده است.

منبعی که این اطلاعات را در اختیار دیده‌بان حقوق بشر گذاشته، از اتهامات وارده به بازداشت‌شدگان اظهار «بی‌اطلاعی» کرده است.

اعدام مخفيانه دو فعال سياسي احوازي

عدام مخفیانه‌ دو شهيد علی چه‌بیشاط و سید خالد موسوي

در ادامه‌ ادامه‌ روند اعدامهای مخفیانه‌ عربهای احوازی روز پنج شنبه ١٢/٦/٢٠١٤ خانواده های علی چه‌بیشاط و سید خالد موسی از سوی نیروهای اطلاعات باخبر شدند که حکم اعدام این دو زندانی عرب احوازی به اجرا درآمده است. روز پنج شنبه ١٢/٦/٢٠١٤ ماموران اطلاعاتي خانواده چه بيشاط را به شهر رامز( رامهرمز) برده و محل دفن "علي چه بيشاط" را به آنها نشان داده اند و قرار است فردا مكان دفن سيد خالد موسوي را به خانواده أيشان نشان دهند.

ماموران اطلاعات همچنین به خانواده های زندانیان اعدام شده در مورد برگزاری هرگونه‌ مراسم ‌ هشدار داده‌اند.

دو زندانی سیاسی عرب احوازی به نامهای علی چه بیشاط و سید خالد موسوی از ١٨ مارس سال جاری، توسط نیروهای اداره اطلاعات از زندان فجر دزفول به مکان نامعلومی منتقل شده بودند و علی رغم تلاش زیاد وكلا و خانواده‌های آنها تا ١٢/٦/٢٠١٤ خبری از سلامتی آنها در دست نبود.

سپیده مرادی در حمایت از الهام احمدی وارد اعتصاب غذای خشک شد

سپیده مرادی درویش زن محبوس در زندان زنان قرچک با انتشار نامه‌ای همراهی خود را با اعتصاب غذای الهام احمدی دیگر زن درویش زندانی اعلام کرد.

به گزارش مجذوبان نور، الهام احمدی روز ۵ آذر در پی محرومیت از ملاقات توسط کمیته انضباطی زندان قرچک اعلام اعتصاب غذای خشک کرده بود.

خانم مرادی با انتشار نامه‌ای از روز ۷ آذر ماه اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است.

متن نامه‌ی اعتصاب غذای سپیده مرادی به شرح زیر است:

«اکنون که سومین روز اعتصاب غذای خشک خواهر نازنینم خانم الهام احمدی است و مسئولان زندان و مسئولین مربوطه بیش از پیش خبث طینت خود را به نمایش گذاشته و پاسخ حق‌خواهی دراویش را بعضاً با وحشی‌گری و سکوت و تماشای کارهای جنایت‌بارشان و بعضاً با وانمود بی‌خبری که البته روشی نخ‌نما شده است و بوی تعفن آن همه‌جا به مشام می‌رسد، پاسخ دادند.

اکنون که ثانیه به ثانیه شاهد مرگ انسانیت هستم و همه‌ی راه‌ها به دلیل خودکامگی و خودرأیی افراد تبدیل به بن‌بست شده است به این اعتصاب غذا می‌پیوندم و امیدوارم خداوند به‌خاطر تمام لحظاتی که به دلیل اشتغال به روزمرگی چشمانم را به روی حقایق بستم و دم نزدم، مرا مورد بخشش قرار دهد.»

گفتنی است، شکوفه یداللهی، الهام احمدی و سپیده مرادی روز ۵ آذر با رجوع به دفتر میرزایی معاون زندان زنان قرچک خواستار تحویل‌گرفتن وسایل شخصی‌شان شده بودند که پس از حمله‌ی گارد زندان به زنان درویش در ۲۲ خرداد توسط زندان ضبط شده بود اما مسئولان زندان به جای عودت دادن وسایل شخصی این زنان، آنان را با توهین و برخورد فیزیکی مورد ضرب و شتم قرار دادند.

آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی هفته آینده محاکمه می شوند

 ابوذر نصراللهی وکیل مدافع آرش کیخسروی گفت که جلسه دادگاه کیخسروی و قاسم شعله سعدی یکشنبه هفته آینده (۱۱ آذر) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری که ۲۷ مرداد در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شدند، یکشنبه هفته آینده (۱۱ آذر) محاکمه می شوند.

ابوذر نصراللهی، وکیل مدافع آرش کیخسروی عصر چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: “جلسه دادگاه کیخسروی و شعله سعدی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار می شود”.

به گفته این وکیل دادگستری، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام اتهامات موکلش در کیفرخواست صادره از سوی دادسرا عنوان شده است.

عنوان اتهامی «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» در هر دو پرونده مشترک است.

شعبه بازپرسی پیش از ارسال پرونده این افراد به دادگاه برای آنها قرار وثیقه صادر کرد اما تا الان دادگاه با تودیع وثیقه و آزادی متهمان موافقت نکرده است.

بازداشت و احضار تعدادی از شهروندان به دلیل فعالیت در زمینه کنترل جمعیت

تعدادی از شهروندان از جمله یک شهروند دو تابیعیتی که در حوزه کنترل جمعیت فعالیت داشتند توسط نهادهای امنیتی احضار و بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی از نهادهای امنیتی کشور با همکاری دستگاه قضائی تعدادی از فعالین در حوزه کنترل جمعیت را بازداشت و احضار کرده است.

فارس در گزارش خود بدون ذکر مستندات ادعا کرده است “افراد احضار و بازداشت شده با اقدامات خود، در قالب فعالیت‌های علمی اقدام به فعالیت در زمینه کنترل جمعیت کرده‌اند و این موضوع مغایر با سیاست‌های حکومت در زمینه جمعیت عنوان شده است.”

یکی از بازداشت شدگان توسط این خبرگزاری «م.ب» معرفی شده که بر اساس این گزارش مدت‌ها تحت عنوان پژوهشگر فعالیت می‌کرده و دوتابعیتی نیز هست و برخی افراد نیز چندین مرتبه احضار شده‌اند.

فارس که به نهادهای امنیتی نزدیک است، ادعا کرده است “این افراد با حضور در برخی نهادها مانند وزارت علوم، وزارت بهداشت، مرکز پژوهش های مجلس، سازمان برنامه و بودجه، مرکز آمار، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و… اقدام به ممانعت از تحقق صحیح سیاست های کلی نظام می‌کردند.”

مدیرعامل فراری مجتمع کشت و صنعت هفت تپه را بهتر بشناسیم

خیانت ملایان و تاریخ ایران

ملاقات‌های مکرر قاسم سلیمانی - مذاکرات بریتانیا با مقامات ایران

- افشای جزئیاتی از مذاکرات وزیر امور خارجه انگلیس با ظریف و مقامات ایران

- ملاقات‌های مکرر قاسم سلیمانی فرمانده‌ی نیروی قدس سپاه و عضو «سایه»ی حلقه نارمک با آمریکایی‌ها در عراق؛ در این ملاقات‌ها چه گذشت و چه نقشه‌هایی علیه علی خامنه‌ای کشیده شد؟

- بررسی ابعاد سخنان محمدجواد ظریف در خصوص پولشویی‌ گسترده‌ در جمهوری اسلامی و احتمال استیضاح ظریف؛ آیا ظریف وارد بازی «برد- برد» شده است؟

- تلاش اعضای «حلقه نارمک» برای جانشینی و رهبری صادق لاریجانی و ملاقات با آمریکایی‌ها؛ در ملاقات سه تن از اعضای حلقه نارمک در سوئیس با مقامات آمریکایی چه گذشت؟ جاسوس‌های اصلی کشور چه کسانی هستند؟

- نکاتی در خصوص جابجایی‌‌های گسترده در حفاظت اطلاعات وزارت دفاع به دلیل سرقت ۵۰۰ کیلو از اسناد هسته‌ای و موشکی کشور توسط اسراییل

نگاهی خواهیم داشت به دومین دور اعتصاب معلمان در چندین شهر ایران—آیا معلمان در برنامه جمعه ۲ آذر ۹۷ از سفر جرمی هانت وزیر امور خارجه بریتانیا به ایران خواهیم گفت و گفتگوهای صریح او با همتای ایرانی اش همراه با این پیام که تهران باید به دخالت در یمن و نیز ادامه حبس دو تابعیتی ها پایان دهد.

نگاهی خواهیم داشت به ادامه اعتصاب کارگران نیشکر ۷ تپه و گروه ملی فولاد اهواز —چرا مسئولین سعی دارند بجای رسیدگی به مشکلات کارگران و تامین خواسته های مشروع و بحق آنها با دستگیری کارگران صورت مساله را پاک کنند؟

تبعات سخنان افشاگرانه جواد ظریف در مورد واقعیت پولشویی در ایران را زیر ذره بین می گذاریم. آیا این موضوع به استضاح

وزیر امورخارجه منجر خواهد شد؟

و آخرین بخش از گزارش های تحقیقی پیرامون حلقه نارمک را از برنامه اعضای این تشکل زیرزمینی برای کسب حمایت خارجی برای رهبری صادق لاریجانی رییس بدنام قوه قضائیه بازگو خواهیم کرد

آلبوم اعتراضی اجتماعی به سبک هیپ هاپ از سرشار با آهنگ سازی و تنظیم سرشار از ابر رکورد

دمتون گرم از بابت حمایتتون

 

 

 

 

تماس با ما از طریق ایمیل

Contact us by email   

Evinvoice@gmail.com

About EvinVoice

رسانه صدای اوین یک رسانه خبری و فرهنگی ضد جمهوری اسلامی می باشد که از طریق چند ادمین اداره و باسازی میشود

اخبار زندانیان سیاسی و موزیک زیرزمینی فارسی زبان

The Voice of Evin Media is a news and cultural media Anti  Islamic Republic Of Iran that is managed and managed by several administrators.

Political prisoners' news and Persian language underground music

Copyright @ EvinVocie 2013- 2019